понеділок, 30 вересня 2024 р.

Виховна година «Козаки - борці за волю, за народні щастя й долю»

 Українське козацтво надзвичайно цікаве та важливе явище в історії  як нашої країни, так і світу. Кілька століть історії України пов’язані з цими мужніми, сміливими, відважними воїнами. Слово «козак» означає вільна, озброєна людина. Козаком міг стати будь-хто із бажаючих, якщо він повинен бути незалежною людиною, сповідувати православну віру, говорити українською мовою.



В це чудове свято учні 2–Б класу здійснили подорож славетними козацькими стежинками «Козаки - борці за волю, за народні щастя й долю». Діти ознайомились із образами запорожців, які жили на острові Хортиця, з їхнім життям, побутом, мужніми подвигами та легендарними ватажками. 

День захисників і захисниць України

 1 жовтня є особливим днем для українців, він поєднав у собі три значущі підстави вважати його святковим: державну, ідеологічну та релігійну. Так, у цей день відзначається – День захисників і захисниць України, День українського козацтва та свято Покрови Пресвятої Богородиці.




четвер, 26 вересня 2024 р.

Урок пам’яті «Бабин Яр – голосами мертвих»



25 вересня 2024 року класним керівником Камердою М.А. був проведений урок пам’яті «Бабин Яр – голосами мертвих» до 83-ї річниці Дня пам’яті трагедії Бабиного Яру для учнів 7-В класу. Щороку 29 і 30 вересня у Київському Бабиному Яру згадують жертв масових убивств 1941 року.

Метою даного виховного заходу є розкрити суть трагедії Бабиного Яру, пояснити її вплив на долю людства, викрити людиноненависницьку політику нацизму; формувати історичну пам'ять сучасників, формувати в учнів усвідомлення того, що мир, життя і злагода між людьми — найвищі на землі цінності; розвивати пізнавальну активність, вміння критично аналізувати історичні факти, робити власні висновки; виховувати почуття патріотизму й національної свідомості.

понеділок, 23 вересня 2024 р.

Виховні години до «Міжнародного Дня Миру»

 

Як же хочемо миру!!!

 

    Вітаємо всіх з Міжнародним днем миру, який відзначається з 1968 року. Проголосив його папа римський Павло VI.

       В Україні за указом Президента День миру відзначають з 2002 року.

       До Міжнародного дня миру в нашій країні люди ставляться з глибокою пошаною і усвідомленням того болю, який завдає війна.

       У час, коли в нашій державі лунають постріли та проливається  кров, цей день особливий.

       Ми дякуємо всім, хто захищає і бореться за наші долі, за кожне врятоване життя, за кожне звільнене село і місто, за кожен прожитий день!

      У Червоногригорівському ліцеї вчителі та здобувачі освіти також не стали осторонь цієї дати. На виховних годинах  під назвою «Міжнародний  День Миру» виготовляли аплікації «Голуб миру», яку присвятили  всім нашим захисникам та захисницям. Хвилиною мовчання вшанували тих янголів, що віддали життя заради нас, заради нашого щасливого майбутнього. Також прослухали та заспівали  пісню «Нам потрібне мирне небо». Учні дізналися, що це свято об’єднує людей незалежно від національності, релігії чи культури, закликаючи кожного робити свій внесок  у створення світу, де панують мир і взаємоповага.

       Нам, українцям, як ніколи, потрібно усіма силами боротися за мир, щоб  завжди світило тепле, ясне сонечко, щоб небо було завжди чисте та блакитне, щоб завжди були посмішки на обличчях у людей.

 


Мир на землі – це росяні світанки, 

Краса і творчість , пісня у гаях .

Мир на землі - це вечори і ранки 

Із радістю і щастям у серцях .

Мир на землі – це дім і мама, й тато ,

Й любові стільки - просто через край !

Це та земля, де щастя є багато 

І в кожній хаті – хліба коровай .

Це та земля , де сміх і пісня лине ,

А діти йдуть до школи знов і знов.

Й ніколи у боях ніхто не гине

Бо там господар – щастя і любов 

 

Година спілкування "Юні борці, партизани герої".

 Щорічно в Україні 22 вересня відзначається День партизанської слави. Напередодні цієї знаменної дати, 19 вересня, у 3 Б класі була проведена година спілкування "Юні борці, партизани герої". Саме вони, партизани, робили і продовжують робити дуже важливу роботу для наближення перемоги країни.









четвер, 19 вересня 2024 р.

Психолог. Скринька довіри

Дорогі діти, вчителі, батьки!

У кожної людей в житті рано чи пізно можуть виникати труднощі. Такі моменти складно переживати і дорослим і дітям. Якщо ви можете вирішити свої проблеми самостійно – це чудово, але інколи люди потребують допомоги іншої людини (незалежної, неупередженої, об’єктивної).

Саме для допомоги таким людям в нашому ліцеї працює психолог – Мала Оксана Сергіївна, до якої ви можете звернутися особисто.

Однак іноді людині може не вистачати сміливості чи рішучості звернутися до інших за допомогою, підтримкою. Тому в ліцеї для Вас відкрита ЕЛЕКТРОННА ПСИХОЛОГІЧНА СКРИНЬКА ДОВІРИ. Ви можете написати листа психологу ліцею в скриньку довіри на електронну пошту: oksanamala1987@gmail.com



Ви маєте право залишити анонімне повідомлення. Можете не турбуватися щодо приватності, ні адміністрація школи, ні адміністратори сайту не мають можливості читати такі листи – сайт автоматично відправляє листи психологу не залишаючи копій. Гарантую Вам повну конфіденційність та чекаю на вас, щоб вислухати, допомогти, підтримати.

Також Ви можете скористатись формою, в якій опишете свою проблему і запропонуєте форму зворотнього зв'язку з Вами, для надання поради чи консультації. 

Форма знаходиться за посиланням Розкажіть про Вашу проблему


З повагою, Мала О.С.


Сильна мова - успішна держава

  Сильна мова - успішна держава


Документ, що визначає пріоритети поширення вживання державної мови є Стратегія популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова – успішна держава», затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 липня 2019 р. № 596-р. 

До розгляду цього питання є думка Максима Нестелєєва"Української мови в освітньому середовищі стає менше" та результати моніторингу щодо забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі в закладах загальної середньої освіти в 2023/2024 навчальному році

середа, 18 вересня 2024 р.

Спорт – запорука здоров’я!

Спорт – запорука здоров’я!

 

Щоб навчити цінувати власне здоров’я, виховувати у школярів потребу в постійній руховій активності, зміцненні здоров’я, залучати до активних занять фізичною культурою та спортом, у нашому ліцеї щороку традиційно проводиться Олімпійський урок. Не виключенням став і 2024 рік.

Олімпійський урок — це особливий захід, який дає можливість не лише популяризувати спорт, а й виховувати дітей на олімпійських цінностях, виховувати нашу націю. Це свято всіх, хто любить спорт – незалежно від фаху та віку.



Класоводами, класними керівниками та вчителями фізичної культури було проведено ряд заходів до цієї події:

- Вікторина «Український олімпійський рух»

- Інформаційний урок-презентація «Олімпійські ігри від стародавності до сьогодення».


- Урок-гра «Ми майбутні олімпійці»

- Вікторина «Спорт - крок до миру!»

- Вікторина «Ні дня без спорту!»

- Ранкова зустріч «Я здоров’я бережу!»

- Урок-бесіда «Відродження Олімпійських Ігор та видатні Олімпійці України»

- Урок-бесіда   «Медалі українських спортсменів на Олімпіаді 2024».








вівторок, 3 вересня 2024 р.

Патріотична мандрівка «Їм у віках судилося безсмертя».

 

     Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства.

    Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії Землі та причина найбільших трагедій ХХ століття. У війні взяли участь 80% людства, бойові дії велися на 2/3 існуючих на той момент держав. Війна розпочалася 1 вересня 1939 р. із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945 р. із беззастережною капітуляцією Японії.

   2 вересня 2024 року у 9А класі (класний керівник Курлянська Н.М.) проведено патріотичну мандрівку «Їм у віках судилося безсмертя».




   Під час спілкування разом з учнями здійснили віртуальну подорож до подій 1939-1945 років. Учні згадували історичні факти, які бентежать душу кожного: нацистський окупаційний режим в Україні був одним із найжорстокіших у світі. Безпосередньо своїми руками або із залученням «добровільних помічників» з числа місцевого населення нацисти знищили 1,5 млн українських євреїв та 20 тис. ромів. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також вперше і востаннє використана в бою атомна зброя. До армій ворогуючих сторін було залучено понад 110 млн солдат, загальні втрати військових та цивільного населення складають понад 50 млн осіб.

Перший урок 2024-2025 навчального року

 1 Вересня – це одне з найочікуваніших свят для дітей та підлітків в Україні. Цей день відзначається готовністю до нових викликів. Він відомий як “День знань”, і це свято символізує початок навчального року для мільйонів школярів та студентів усіх рівнів. Цьогоріч ми також починаємо навчальний рік в умовах війни з вірою у Перемогу. Сподіваємось, що якомога швидше всі дітки повернуться за свої парти.





Так, 2 вересня пройшов Перший урок в Червоногригорівському ліцеї «Сила єдності в часи випробувань»







Учні висловили свою думку, що ж для кожного з них є Україна. Разом вкотре прийшли до висновку, що стійкістю та незламністю українців на шляху до Перемоги сьогодні захоплюється весь світ. Згадали земляків, які полягли за незалежність та хвилиною мовчання вшанували їх пам’ять. Створили портрет незламного українця, виконали вправу «Асоціації – символи війни», пройшли квест-гру «Скарби України».

ТИЖДЕНЬ ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ

ТИЖДЕНЬ ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ Запрошуємо долучитися до «Тижня цифрової грамотності» — щорічної ініціативи, спрямованої на вдосконалення цифро...