пʼятниця, 3 червня 2022 р.

Обережно кір!

 Обережно кір!

Кір залишається однією з найбільш розповсюджених крапельних інфекцій. З початку року в Україні у 6-ти регіонах спостерігається зростання показників захворюваності на кір, а саме: в Івано-Франківській, Одеській, Львівській, Чернівецькій, Дніпропетровській та Кіровоградській областях. Переважна більшість хворих дітей виявились не щепленими проти кору через відмову батьків. У 2016 році від кору померла 1 доросла особа (Дніпропетровська область).
Низькі рівні охоплення плановими профілактичними щепленнями в Україні дітей, зокрема, проти кору можуть призвести до ускладнення епідемічної ситуації та чергового епідемічного підйому кору в Україні.
Кір Ї одне з найпоширеніших надзвичайно заразних інфекційних захворювань, що передається повітряно-крапельним шляхом, характеризується запаленням слизових оболонок дихальних шляхів, очей, висипом на тілі, загальною інтоксикацією.
Кір зустрічається не тільки у дітей, але і у дорослих, причому в останніх перебігає, як правило, важче.
Збудник кору — вірус, нестійкий у навколишньому середовищі, має високий рівень контагіозності. Це означає, що людина, яка не має імунітету проти кору, при контакті з вірусом підхоплює цю інфекцію. Джерелом інфекції є хворий на кір. Найбільша заразність спостерігається в початковому періоді та в перші дні висипання.
Кір значно послаблює імунну систему організму і відкриває шлях до інших гострих і хронічних інфекцій. Установлено, що єдиною причиною смертності від кору стають його ускладнення.
Найчастішими ускладненнями під час кору є: отит (запалення вуха); пневмонія; енцефаліт (запалення мозку); ентероколіти; міокардит, перикардит; дефіцит вітаміну А, аж до розвитку сліпоти; тромбоцитопенічна пурпура; безжовтяничний гепатит.
Діти раннього віку, що не були вакциновані та вагітні жінки піддаються найвищому ризику захворювання на кір та розвитку ускладнень, включаючи смертельний результат.
Слід усвідомити, що вирішальним, доступним і найбільш ефективним методом захисту проти кору є вакцинація.
На даний час лікувально-профілактичні заклади Київської області забезпечені достатньою кількістю вакцини проти кору для проведення планових профілактичних щеплень.
Щеплення проти кору проводяться планово у віці 1 рік (вакцинація) і повторно – у віці 6 років (ревакцинація) та за епідемічними показами. Якщо ж із якихось причин дитина не отримала щеплення, вакцинуватися можуть – в будь-якій амбулаторії, будь-якого дня – усі діти віком від 1 до 18 років.

Пам’ятаймо, щеплення рятує життя, адже лише вакцинація може захистити від смертельних наслідків інфекційних захворювань, інших ефективних способів захисту не існує.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

День Гідності та Свободи

 21 листопада 2024 року Україна відзначає 11 річницю Дня Гідності та Свободи.  Цього дня у 2004 та 2013 роках на столичний майдан Незалежнос...